banner isbankataturk imza4

Satranç Haberleri

1. Karesi Şenlikleri Satranç Turnuvası Başlıyor ..

2014 satran_turnuvas-2

KARESİ BELEDİYESİ 1. SATRANÇ TURNUVASI BAŞLIYOR ..


İlimizin Büyükşehir olması sonucu merkez ilçede yeni kurulan Karesi ilçemizin belediye başkanlığı ilçemizin kültür ve sanat yaşamına katkı sağlayacak faaliyetlerine "1.Karesi Şenlikleri" adı ile başlayacaktır.

Belediye Başkanımız Sn Yücel Yılmaz, satrancımızı destekleyen fikir ve düşüncelerini hayat geçirerek kültür ve sanat şenlikleri kapsamında bir turnuva organize etmiştir.

Başkanımız Yılmaz'ın satrancımıza katkıları yeni olmayıp önümüzdeki dönemlerde daha da etkin bir şekilde satrancı destekleyecektir.

1. Karesi Şenlikleri satranç turnuvamız Yay/Ada arkasında yer alan eski Belediyespor tesislerinde yapılacaktır.

Her kategorinin 64'er oyuncumuz ile kısıtlı olduğu turnuvada katılacak olan yaş grupları ve doğum yılı aralıkları ve ödüllerimiz aşağıda yer almaktadır.

Birinci Sporcu: KUPA + PROFESYONEL SATRANÇ TAKIMI
İkinci Sporcu: KUPA + PROFESYONEL SATRANÇ TAKIMI
Üçüncü Sporcu: KUPA + PROFESYONEL SATRANÇ TAKIMI
Dördüncü Sporcu: MADALYA + SATRANÇ EĞİTİM KİTABI
Beşinci Sporcu: MADALYA + SATRANÇ EĞİTİM KİTABI
Altıncı Sporcu: MADALYA + SATRANÇ EĞİTİM KİTABI
Yedinci Sporcu: MADALYA + SATRANÇ EĞİTİM KİTABI
Sekizinci Sporcu: MADALYA + SATRANÇ EĞİTİM KİTABI
Dokuzuncu Sporcu: MADALYA + SATRANÇ EĞİTİM KİTABI
Onuncu Sporcu: MADALYA + SATRANÇ EĞİTİM KİTABI

Kategoriler Doğum Yılları
Minikler 2009 2008
8-9 Yaş 2007 2006
10-11 Yaş 2005-2004
12-13-14 Yaş 2003-2002-2001

Kayıtlarımız e-posta yolu ile alınacaktır.
Ad/Soyad, TC No, varsa ukd/elo bilgileriniz, iletişim için telefon numaranızı  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine gönderiniz. Kayıtlarda sporcunun lisansının vizeli olması gerekmektedir.

Lütfen Yönergeyi Okuyunuz                  docKaresi Belediyesi Yönergesi

1. Kademe Satranç Antrenör Kursu Açılacaktır.

FN8925QH18FL5AM.MEDIUMBalıkesir Merkez ilçemizde Kapalı Spor Salonu Teknik Toplantı salonunda Eylül (2014) ayı içinde 1. Kademe Satranç Antrenör kursu düzenlenecektir.

Kursun açılabilmesi için başvuran kursiyer sayımız 25~30 arasında olmalıdır. Bu sayıyı bulduğumuz takdirde kurs programımız bu sayfada ilan edilecektir.

ÖN KAYIT için Lütfen Tıklayınız. Ön Kayıt yaptırmanız katılımcı sayısını tespit edebilmemiz için önemlidir.

Kurs için aşağıdaki belge ve şartlar gerekmektedir :

a) Dilekçe (Açık Adresli, telefon ve özellikle geçerli bir e-posta adresi mutlaka yazılı olacaktır).

b) Diploma Sureti Noter Onaylı. (Görevdeki öğretmenlerden diploma sureti yerine okullarından alacakları onaylı görev yeri belgesi yeterlidir).

c) Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden cezaları olmadığına dair yazı (aslı).

d) Kurs ücreti toplam 170 TL'dir Bu bedel, 120 TL Kurs Ücreti + 30 TL Vize Ücreti + 20 TL Sporcu Lisansı Ücreti olarak "Türkiye Satranç Federasyonu İş Bankası Ankara Şubesi 4200-5930838" no'lu hesabına yatırılacak ve dekontu belgeleriniz ile beraber teslim edilecektir. Önceden satranç sporcu lisansına sahip olan kursiyerlerimiz 150.- TL yatırmaları yeterlidir.

e) 2 adet vesikalık fotoğraf ( Ataş ile tutturulmuş, üzeri delik olmayan, erkek kursiyerlerden sakalsız ve kravatlı)

f) Sağlık Raporu aslı. Herhangi bir sağlık kurumundan alınabilir, alamayan kursiyerler spor yapmalarına engel olacak sağlık sorunu olmadığına dair yazılı beyan da bulunabilirler.

g) Savcılık iyi hal kağıdı aslı. (Görevdeki öğretmenlerden istenmeyecektir, diğer kamu kuruluşunda çalışan kursiyerler bu belgenin yerine kurumlarından görev yeri belgesi alabilirler, kamu kurumlarında çalışmayan kursiyerler mutlaka bu belgeyi getirecekler ).

h) Nüfus cüzdanı fotokopisi (resimli).

i) Ulusal sporcu olanlar ulusal sporcu belgesi getireceklerdir.

j) Satranç sporu yaptığını belgelemek (yani sporcu lisansı. Sporcu lisansı olmayanlar önce lisans sahibi olacaklar)

Kursiyerlerimizin yukarıda istenen belgeleri hazır ederek kurs yeterlilik sayısına ulaşmamız halinde kursun ilk günü tarafımıza elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Türkiye Satranç Federasyonu talimatı gereğince herhangi bir eksik belge durumunda başvurularınız kabul edilmeyecektir. Lütfen bu konuya dikkat ediniz.

Bilgi için 0530 770 65 10 Numaralı Balıkesir Federasyon İl Temsilciliğini arayabilirsiniz.

2014 Haziran Yardımcı Antrenör Kurs Sonuçları

Aşağıda yer alan kursiyerlerimiz Yardımcı Satranç Antrenörlüğü kurs sınavında başarılı olmuşlardır.
Tüm yeni antrenörlerimize hayırlı olsun ...

1 İSMAİL USLU
2 HARUN REŞİT KELEK
3 NUH SARIOĞLU
4 SELİM ÇAKIR
5 ZÜLFER KELOĞLU
6 KEREM ÖZCAN
7 MURAT SARIOĞLAN
8 VOLKAN ÖZÇETİN
9 HÜLYA DÜZEN
10 HAKAN KAYA

E-posta Adres Değişikliği ..

email-iconBalıkesir Satranç Federasyon Temsilciliğinin bugüne kadar kullanmakta olduğu e-posta adresinde Türkiye Satranç Federasyonu tarafından değişikliğine gidilmiştir.
Bugünden itibaren Balıkesir Federasyon Temsilciliğimizin e-posta adresi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. olarak değişmiştir. 
Eski adresimiz olan Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresimiz bir süre daha yeni adrese yönlendirmeli olarak çalışacak, yanıtlama/iletme konusunda geçersiz olacaktır. Lütfen not alınız.

ZESDER 2. Satranç Turnuvası Ödül Töreni Hakkında ..

nlemZeka ve Zihin Sporları Kulübü tarafından düzenlenen, 09 Mayıs 2014 Cuma günü başlayan, ilk 2 kategorisi 09~10~11 Mayıs 2014 tarihlerinde oynanan, diğer 2 kategorisi de 16~17~18 Mayıs olarak planlanan ancak Soma ilçesindeki çok üzücü maden kazasında hayatını kaybeden madencilerimizin anısına, ilk 2 kategorisi başlayıp bittiği için tamamen iptal edilemeyen, 23~24~25 Mayıs 2014 tarihlerine ertelenen 2. ZESDER satranç turnuvasının 22 Mayıs 2014 tarihinde yapılacağı önceden duyurulan ödül töreni 29 Mayıs 2014 Perşembe saat 19:30'a ertelenmiştir.
Kulüp tarafından yapılan açıklama oyuncularımıza duyurulur.